cv

narozena / born
Pardubice

 

vzdělání / education

197275 Střední uměleckoprůmyslová škola Brno / Secondary School of Applied Art

197579 Pedagogická fakulta v Hradci Králové, obor výtvarná výchova-matematika / Pedagogic Faculty, Branch of Fine Art Education

200309 odborná asistentka na katedře výtvarné kultury Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové / 200309 teacher at Pedagogic Faculty of University of Hradec Kralove, Department of Arts



cena / award

2018 GOLDEN OSTEN AWARD, Biennial of Drawing Skopje 2018, Macedonia

 
 
individuální  výstavy (výběr) / solo exhibitions (selection)

2018 Východočeské divadlo Pardubice
2016 Galerie Mázhaus Pardubice
2014 Künstlerhaus Schirnding, Germany
2011 Galerie Goller Selb, Germany
2010 Galerie Mázhaus Pardubice (with František Kyncl)
2008 Galerie Fons Pardubice
Divadlo 29 Pardubice
2007 Městské muzeum Chrast
2006 Galerie 31 MBP Lublin, Poland
Galerie Art UMCS Lublin, Poland
2005 Galerie AMB Hradec Králové
Galerie Katakomby Divadla Husa na provázku, Brno
2004 Městské muzeum Chrast
2001 Galerie Luka, Praha
Městské muzeum Chrast
2000 Galerie Univerzity Pardubice
1994 Galerie Luka, Praha

 
 
skupinové výstavy (výběr) / group exhibitions (selection)

2018 Cinétique II, Galerie Abstract Project, Paris, France
OSTEN Biennial of Drawing Skopje 2018, Macedonia
Under the Aegis of the KK3 / Czech Concrete, Kunsthaus Rehau IKKP, Germany
Konkrétní podzim 2018 – Trikolora, Galerie IBIS Pardubice, Galerie Filharmonie Hradec Králové, Czech Republic
Concrete Summer / Contemporary European Geometrical Tendencies, Bratislava, Slovakia
2017 We other… Biennale Internationale d’Art Non Objectif, Pont de Claix, France
Konkrétní podzim 2017 – Materiál, struktura, objekt, Galerie u Přívozu, Galerie Artyčok, Hradec Králové, Czech Republic
2014 Ohne Title. 20 Jahre Marianne und Reiner Lenhardt-Stiftung, Museum Pfalzgalerie Kaiserslautern, Germany
2010 Continuity / Kontinuita: Prints from Czech / Slovakian American and International Artists, Rotunda Gallery Nebraska, USA
2009 Acqui Prize – International Biennial of Engraving 2009, Acqui Terme, Italy
2008 International Print Exhibition of Yunnan 2008, Kunming, China
2007 GIAF 2007 – Geyongnam International Art Festival, Geyongnam, Korea
PRINT – International Print Triennial Cracow–Oldenburg–Wien, Künstlerhaus Wien, Austria
Artists Symposium Schirnding 2007, Germany
International Triennial Dry Point 2007, Uzice, Serbia
Artyści UHK, ACK UMCS Lublin, Poland
2006 Print and Drawing Biennial Taiwan 2006, R.O.C.
BIPAF – Busan International Print Art Festival 2006, Korea
Egyptian International Print Triennial Cairo, Egypt
Annual International Exhibition of Miniatures “little m”, Vilnius, Lithuania
International Artist´s Book Triennial Vilnius ´06, Lithuania
International Small Engraving Salon Carbunari 2006, Romania
Andriolli Drawing Competition Naleczów 2006, Poland
Czeska piwnica / Český sklep, Galerie Gardzienice Lublin, Poland
Mezinárodní plenér Pardubice 2006 – výstava MPP 2004, Východočeské muzeum Pardubice, Czech Republic
2004 International Art Triennale Majdanek 2004, Lublin, Poland
International Print Biennial Rokycany, Czech Republic
Mezinárodní plenér Pardubice 2004, Czech Republic
2001 International Artist´s Book Triennial Vilnius ´00, Galerie 5020, Salzburg, Austria
2000 International Triennial of Graphic Art Bitola, Macedonia
International Art Triennale Majdanek 2000, Lublin, Poland
Sapporo International Print Biennale, Japan
International  Artist ’s Book Triennial Vilnius ‘00, Lithuania
International Triennial of Original Graphic Prints, Competition „Time“, Grenchen, Switzerland
1999 Mostra Rio Gravura, Museo d’Arte Moderne, (MTG’97), Rio de Janeiro, Brazil
International Print Biennial Varna ’99, Bulgaria
International Contemporary Easel Graphic Biennial ’99, Novosibirsk, Russia
1998 Triennial Cracow–Nürnberg ’98, (MTG’97), Nürnberg, Germany
1997 Triennial 100 Cities, (MTG’97) – Kagawa, Chicago, Graz, Varna, Sofia, Bratislava
International Print Triennial in Cracow ’97, Poland
Mini Triennial – Continents, (MTG’97), Jelenia Góra, Poland
1992 Mezinárodní soutěž IWA Foundantion, Havířov, Czech Republic

 

zastoupení ve sbírkách / representation in collections

Marianne und Reiner Lenhardt – Stiftung, Kaiserslautern, Germany
Art Collection of Pont de Claix, France
Museum of Contemporary Graphic Arts in Egypt, Cairo, Egypt
National Taiwan Museum of Fine Arts, Taiwan, R.O.C.
Tama Art University Museum, Tokyo, Japan
National Museum in Warsaw, Poland
State museum Majdanek, Lublin, Poland
Collection of International Guanlan Print Biennial, China
Florean Museum’s Collection of Contemporary Art, Maramures, Romania
Permanent Collection of “Bookartas”, Vilnius, Lithuania
Archiv of NGO “Actus magnus”, Vilnius, Lithuania
International Print Triennale Society Cracow, Poland
Novosibirsk Art Gallery, Russia
International Exlibriscentrum, Sint – Niklaas, Belgium
Městské muzeum Chrast, Czech Republic
Městské muzeum a galerie Břeclav, Czech Republic
Kabinet Ex libris Chrudim, Czech Republic
AM art s.r.o. Rokycany, Czech Republic
Československá husitská církev, diecéze Hradec Králové, Czech Republic
Východočeské muzeum Pardubice, Czech Republic
Gallery Cyrany, Heřmanův Městec, Czech Republic